1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jenyasd209 [6]
3 years ago
12

Find the value of x

Mathematics
1 answer:
Tresset [83]3 years ago
6 0

Answer:

x= 3.5

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Marquise has 200 meters of fencing to build a rectangular garden.
VikaD [51]

Answer:

2500

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP ME PLS I DONT HAVE TIME
chubhunter [2.5K]

Answer:

A is true.......................b is false....................and c is false

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
17. The area of a rectangular sandbox is 8x2 + 18x + 9. If one of it's dimensions is (2x + 3), what is the other
Natasha2012 [34]

Answer:

The other dimension of the sandbox must be (4x+3).

Hope this helps! Have a good day!

6 0
2 years ago
3 pizzas for $ 16.50 what is the unit rate for one pizza
o-na [289]
The answer is 5.50$ you have to divide 16.50/ 3
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Help Will give brainless<br> What is the slope of the line represented by the values in the table?
Olin [163]

Answer:

Slope = 2

Step-by-step explanation:

Slope = 20/10 = 2

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Determine the x- and y-intercepts of the graph of 3x+9y=18. Then plot the intercepts to graph the equation.
    7·1 answer
  • Dilations do not preserve betweenness. <br><br> True or False
    11·1 answer
  • Round each decimal number to the nearest integer 11.90
    15·1 answer
  • Select the prime number and multiply by 1000<br><br>4. 6. 7. 8. 15. 21
    8·1 answer
  • Given that f(x) = x^2? + 9x + 18 and g(x) = x + 3, find (f ÷ g) (x) and express the result in standard form.​
    9·1 answer
  • Someone please help please and actually Answer
    14·1 answer
  • Help me? shhhhh.....its for a test
    14·2 answers
  • What is 720° converted to radians?
    8·2 answers
  • Ten more than three times a number n is forty. How do you write this as an equation, plz i need help.
    15·1 answer
  • mikah bought a dozen cupcakes for her friends birthday. if she paid 3.48 dollars for the cupcakes what was the cost per cupcake.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!