1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
arsen [322]
3 years ago
5

The height of a hot air ballon is tracked as it makes trip from launch to the landing site. Look at the graph to determine what

is happening at each labeled segment of the graph

Mathematics
2 answers:
Novosadov [1.4K]3 years ago
7 0

Answer:

c

Step-by-step explanation:

The graph is gradually decreasing but stops

notsponge [240]3 years ago
4 0

Answer:

Try A

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Pls help me I reallyyyyy don't understand
mash [69]

Answer:

9

Step-by-step explanation:

range is the range from the lowest # through the biggest # in other words subtract the smaller number from the bigger number

8 0
3 years ago
Is -2.74 a rational number?
Zinaida [17]
Yes, i<span>n mathematics, a </span>rational number<span> is any </span>number<span>that can be expressed as the quotient or fraction p/q of two integers, a numerator p and a non-zero denominator q.</span>
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The cost C (in millions of dollars) for the federal government to seize p% of an illegal drug as it enters the country is given
erik [133]

Answer:

b for me hehe ok

Step-by-step explanation:

Explanation

3 0
2 years ago
Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
Keith_Richards [23]

Your answer is $2

She spent $2 on each pencil 2 x 7 = 14 take away 14 from 24 you get 10

8 0
3 years ago
**Answer quick I will mark brainliest ***
Juliette [100K]
184/525








(this is me adding characters)
5 0
2 years ago
Other questions:
  • How many times larger is 3 x 10^-5 than 6 x 10^-12?
    6·1 answer
  • Garret is in the middle of a 20-minute bike ride. It takes 4 minutes for him to go a kilometer, so he'll end up going 5 kilomete
    10·1 answer
  • PLZ HELP!
    11·1 answer
  • What is the square root of this number <br> 4900
    12·2 answers
  • Bruce bought two books one book cost $4.00 more than three times the other . Together, the two books cost him $72
    9·1 answer
  • If f(×)=16×-30 and g(×)=14×-6, for which value of x does (f-g)(x)=0
    10·1 answer
  • A glass is
    11·1 answer
  • .........................
    8·1 answer
  • Find x to the nearest 10th<br> (18x-12)<br> a 2.7<br> b 8.7<br> c 12.7<br> d. 10.7
    8·1 answer
  • HOW MUCH CAN I PAY U TO FINISH THE LAST 5 CLASSES ON PENN FOSTER UGHHHH
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!