7 7/8= 63/8
3 1/4= 13/4
63/8 -13/4 we bring to the same denominator
(63-26)/8= 37/8
Class one will cost $220 while Class two will cost $160.
Therefor the answer is answer 2
I’m guessing if you simplify this it’s gonna be x=6
Answer:
<u>20.5 Inches</u>
Step-by-step explanation:
I just took the review so this is a verified answer.
Answer:
4 yards long
Step-by-step explanation:
John's garden is 12 ft long and 3 ft go into a yard. With this information you then divide 12 by 3 to see how many yards would go into the 12. 12/3=4