1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lara31 [8.8K]
2 years ago
11

2/3 times what equals -36 PLS

Mathematics
1 answer:
ruslelena [56]2 years ago
6 0
The answer should be negative 54
You might be interested in
To find 19 + (11+37), Lennie added 19 and 11. Then he added 37 to the sum. What property did he use ?
Ad libitum [116K]

19 + (11+37) = (19 + 11) + 37

Associative property of addition

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Zachary bought 8 hot dogs at the fair. He paid a total cost of $12.00 for the food. Find the unit cost of one hot dog.
masya89 [10]

Answer:.66

Step-by-step explanation:

You divide 8 and 12

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Luis and John deliver soft drinks to local convenience stores. Luis can complete the deliveries in 4 hours alone. John can compl
zaharov [31]
3 hours I think?
There’s not enough context for this.
It can rlly be anything
8 0
2 years ago
Find the discriminant and the number of real roots for this equation.
Iteru [2.4K]

Answer:

C. -24 no real roots

Step-by-step explanation

3 0
3 years ago
The length of an object’s shadow varies directly with its height. If a can that is 13 cm tall casts a shadow that is 7.5 cm long
Gekata [30.6K]
True. because =

13÷7.5=1.73333
25÷1.733=14.42581125==14.42
4 0
3 years ago
Other questions:
  • The difference between 7 and -15 the translation is
    13·2 answers
  • casie made a picture graph to record the points that third grade students scored on a test. Mrs wilson group scored 40 Points in
    7·1 answer
  • Im struggling on dis now TwT pls halp me<br><br>lateral area<br>surface area <br>volume​
    10·2 answers
  • PLS HELPP<br> 4x +4 - 3x=6 ? ​
    7·2 answers
  • HELP PLSSS ASAPPPPP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    14·2 answers
  • I need help with numbers six and seven of mu geometry homework !!!
    5·1 answer
  • Please help me with question 11
    12·1 answer
  • Alana only has $56.47 saved for college, Brainstorm possible reasons why she has only managed to save this
    15·2 answers
  • A linear transformation​ T:
    8·1 answer
  • When determining the volume of a shape, you should use cubic units in your final answer. true or false.
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!