1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Setler [38]
3 years ago
13

NEED HELP 45 POINTS PLZ

Mathematics
1 answer:
miskamm [114]3 years ago
6 0

Answer:

I have given the answer in the chat box as i was not able to post officialy

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Sophia uses 8 gallons of gas to drive 204 miles at the same rate how many miles can Sophia drive using 18 gallons of gas
Lady bird [3.3K]

Answer:

Sophia can drive 3672 miles using 18 galloons of gas.

Step-by-step explanation:

204 x 18 = 3672.

8 0
3 years ago
WILL GIVE BRAINLIEST!
Vsevolod [243]

Step-by-step explanation:

the answer to your question with roster method is

(-5,-4,-3,-2 and -1)

8 0
3 years ago
What is the answer only if you know please , no games i will report you thank you
kkurt [141]

The answer is either c or d. I would go with answer c though. sorry if it is wrong

5 0
3 years ago
Select all equations that can result from adding these two equations or subtracting one from the other. x+y=12 3x-5y=4 PLZ HELP
lana [24]
Hug if uhhhjjvvj fortifying join inn in cuh inn info online if CCTV I I job h K green I of first cb city civics guy think Jack hi
8 0
3 years ago
the population of a small city grows by 600 every year. If there were 900 people initially, find the population of the city 60 y
soldier1979 [14.2K]

Answer:

36900

Step-by-step explanation:

It's a linear function with equation P(t)=900+600*t. P(60)=900+600*60=36900

8 0
3 years ago
Other questions:
  • -2(5+6m)+16= -90 and then :(?
    13·1 answer
  • Enid, Eve and Tammy have formed a partnership. The total investment was $400,000. Enid owns 35.4% and Eve owns 28.8% of the part
    13·2 answers
  • HELP THIS IS FOR TOMORROW !!! Angelo's pet rabbit weighs 1 pound less than twice the weight of Carmen's pet rabbit. Angelo's rab
    7·1 answer
  • Box of 12 golf balls costs $45. what is the unit rate
    5·1 answer
  • What’s the answer to -6( 7/6) + 2( 1/3)
    13·1 answer
  • Write 13,180,000 in expanded form
    8·2 answers
  • Please answer only number seven.<br> Also, tell me the final answer and the process please
    14·1 answer
  • What word describes the slopes of the line
    14·1 answer
  • student were asked to choose their favorite food and 5/6 chose either pizza or tacos if 2/6 of the students chose pizza what fra
    5·2 answers
  • Help 47737373737373366261
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!