1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
tiny-mole [99]
3 years ago
13

Whats the answer easy 20 points

Mathematics
2 answers:
3241004551 [841]3 years ago
8 0

Step-by-step explanation:

Option C is the correct one.

I hope it is helpful.Give brainliest answer if u satisfied with my answer.

ozzi3 years ago
8 0
It is C
step by step explanation
You might be interested in
A dozen eggs cost $1.19. about how much does one egg cost?
Alex777 [14]
They'll be .09 cents
3 0
4 years ago
How do I evaluate this help me please like seriously help
vlabodo [156]

Answer:

8, see below

Step-by-step explanation:

put 13 and 1/2 in equation, then solve

13-.75(12)+8(1/2)

.75×12=9

8×.5=4

13-9+4=8

3 0
4 years ago
How many times does 6 go into 29
Anastasy [175]

Answer:

4 times

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The graph shows the weight and fuel efficiency, in miles per gallon, for a selection of vehicles.
olga_2 [115]

Answer:

a

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please anyone help!!
Marianna [84]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If p is true and q is false, the p -> q is always, sometimes, never true.
    15·1 answer
  • How to do this. I dont know how
    5·1 answer
  • A line has a slope of
    15·2 answers
  • What two integers is ∛30 between?
    15·1 answer
  • Recall the real number line
    9·1 answer
  • Are all right? I tried and it didn't work.
    6·1 answer
  • Please help ........
    14·1 answer
  • Is 7m+6=9m-2 the same solution as 3m=36-6m
    6·2 answers
  • Help me with this problem please ​
    11·2 answers
  • Help please i’m giving away 15 points math grade 7
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!