1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ratling [72]
3 years ago
8

Find the value of x in each case.

Mathematics
2 answers:
sammy [17]3 years ago
7 0
The answer would be 80
Leto [7]3 years ago
3 0

Answer:

I think its 80 for both. .,.

Hola,

Goodluck! Z:

You might be interested in
Jessica and her family bought 5 tickets to a
Flauer [41]

Step-by-step explanation:

work is shown and pictured

3 0
3 years ago
Please Help, ASAP!
Sergio [31]

Answer:

Step-by-step explanation:

A WOMEN WOULD OVER HER LIFE THE TFR SO IF YOU RELATE THAT TO GOATS THE MALE BRITISH AND THE FEMALE BIRTH WOULD BE DEFERRED SO THE PROBABILITY WOULD BE WORSE.

6 0
3 years ago
15 total kids were at the park. 6 of them were girls. What % of the kids were girls?
Vikentia [17]

Answer:

40%

Step-by-step explanation:

6/15 = 0.4

0.4 * 100 = 40%

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pls help 10 pnt <br> X=<br> 6<br> 3.75<br> 2
kolezko [41]

4 × ( x + 4 ) = 3 × ( 3 + 5 )

4 × ( x + 4 ) = 3 × 8

Divide both sides by 4

x + 4 = 3 × 2

x + 4 = 6

Subtract both sides 4

x = 2

5 0
3 years ago
Geomtry plzzzz help 15 points
alexgriva [62]

Answer:

True.

Step-by-step explanation:

The sides of a triangle rule asserts that the sum of the lengths of any two sides of a triangle has to be greater than the length of the third side. this makes it possible for the triangle to be formed.

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Mr. Franklin asked each of his 30 students to
    8·2 answers
  • Someone help please i dont know how to do this
    7·1 answer
  • Ashley and losa each improved their yards by planting dayliles and shrubs. They bought their supplies from the same store. Ashle
    5·1 answer
  • A package of crackers weighing 8.2 Oz cost $2.87 what is the cost per ounce of the crackers
    11·1 answer
  • Pie times two is equivalent to two times pie
    9·2 answers
  • If two lines are parallel the lines must they lie on the same plane
    5·1 answer
  • Choose the equation that represents the line passing through the point (2. - 5) with a slope of -3.
    13·1 answer
  • 2.
    7·2 answers
  • Whats 2(4k+3)-13=2(18-k)-13 solve
    10·1 answer
  • HALP TELLL ME HOW!!!!!!!!!!!!
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!