1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
REY [17]
2 years ago
6

Can someone help me with number 7 and 13 ? I graduate in a week an have to have this work done or I will not be graduating

Mathematics
1 answer:
Dovator [93]2 years ago
4 0
The graph is below the dark pink is where both equations overlap

You might be interested in
#1 $11.49 for 3 packages and fid the unit rate.round to the nearest hundredth if necessary
mote1985 [20]
If you would like to find the unit rate, you can calculate this using the following steps:

$11.49 ... 3 packages
$x = ? ... 1 package

11.49 * 1 = 3 * x
11.49 = 3 * x         /3
x = 11.49 / 3
x = $3.83

The correct result would be $3.83.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The last line of a proof represents the given information. the argument. the conclusion. the assumptions.
guajiro [1.7K]
The last line of a proof represents <span>the conclusion. The correct option among all the options that are given in the question is the third option or the penultimate option. The other choices can be easily neglected. I hope that this is the answer that has actually come to your desired help.</span>
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Keisha has $20.08 in her purse. She buys a book for $8.72 . How much does she have left?
torisob [31]
Simply subtract 8.72 from 20.08 and you get the answer which is 11.36$
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which choice is equivalent to the quotient below?
Hoochie [10]
None of the choices are equivalent
64/4 is 16
a is 4
b is 4
c is 2
d is 1
4 0
2 years ago
A customer buys $12.42 in merchandise and gives the cashier a $10 bill a five dollar bill a dime a nickel and two pennies what i
Oduvanchick [21]
Her change would be $3.38:)
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Emily is trying a new diet that requires eating no candy bars. When Emily begins the diet, she is consuming 20 bars each week. T
    9·2 answers
  • (0.6)2, (-0.3) + (-0.06), |-3 + 2.64|, -(-0.36) ,2x - 0.64x which is equivalent to 036
    10·1 answer
  • The value of y varies directly with x.If y=100 when x=4,what is the value of y when x=8?
    7·1 answer
  • Mr.Molier is figuring out the semester averages for his history student. He can figure the average for 20 students in an hour. H
    9·1 answer
  • A newspaper published an article about a study in which researchers subjected laboratory gloves to stress. Among 215 vinyl​ glov
    6·2 answers
  • Which measure describes how all of the values of a data set vary with a single number?
    9·2 answers
  • an image of a snowflake is 1.8 meters wide if the actual snowflake is 1/8 the size of the image what is the width of the actual
    10·1 answer
  • What is the expression and value of "six less than nine times the sum of a number and eight"
    14·2 answers
  • Kate is 17 years old and victor is 12 years younger. In how many years will kate be twice as old as victor
    7·2 answers
  • Please help calculate the total surface area​. Thanks
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!