1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dahasolnce [82]
3 years ago
11

Choose the expanded form of this number. 504,969

Mathematics
2 answers:
son4ous [18]3 years ago
8 0
Ummmm
500,000+4,000+900+60+9
miskamm [114]3 years ago
6 0

Answer:

Step-by-step explanation:

500,000+0+900+60+9

You might be interested in
Nola purchased 2.5 pounds of cheese for 10.50. Her mother purchased 3pounds of the same cheese for$12.60. The cost of cheese var
Dennis_Churaev [7]

Answer:

cost per pound = $4.20

Step-by-step explanation:

Cheese cost per pound = ?

first for the cost per pound

cost per pound = total cost / pounds bought

cost per pound = $10.50 / 2.5 pounds

cost per pound = $4.20

to check the above answer is correct

cost per pound = total cost / pounds bought

cost per pound = $12.60 / 3 pounds

cost per pound = $4.20

Therefor, the cheese costs $4.20 per pound.

5 0
3 years ago
Find the values of x and y
Sergio039 [100]

Answer:

i think

x=36 and y=13

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
dose choosing a blue marble rwpresent the complment event of choosing a red marble? Explain. help plz and thx
denis23 [38]
Im confused what you just said
6 0
2 years ago
Patricia paid $385 for 5 nights at a hotel find the unit rate
Pavlova-9 [17]
Patricia paid $77 / night
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the following system:<br> y=1<br> y=-6x-5
Mandarinka [93]

Answer:

x = -1

y = 1

Step-by-step explanation:

<u><em>Since it gives you "y", plug in the number given into the equation:</em></u>

y = -6x - 5

1 = -6x - 5

<u><em>Then, add 5 to both sides:</em></u>

1 = -6x - 5

+5       + 5

________

6 = -6x

<em><u>Divide both sides by -6:</u></em>

6 = -6x

-1 = x

So now you have, x = -1 and y = 1

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • there were a total of one hundred sixty - eight soccer games in the season. The season is played for twelve months. How many soc
    11·1 answer
  • 20 Points Help<br> Solve for y.<br><br><br><br> Enter your answer in the box.<br><br> y =
    14·2 answers
  • Check that the point (1,-1,2) lies on the given surface. Then, viewing the surface as a level surface for a function f(x,y,z), f
    6·1 answer
  • How many whole cans can the company make out of each sheet of metal?
    7·1 answer
  • A store has 6% of it's orders returned for a refund. How many returns can the company expect out of 5,500 orders
    8·1 answer
  • PLSSS HELP WILL MARK BRAINIST IF CORRECT
    5·1 answer
  • Pls help!<br><br> The question is in the picture below
    13·2 answers
  • Slope
    5·1 answer
  • [No links please and explain it out.♡︎]
    5·2 answers
  • If 24 chairs cost a total of $312.00. What is the unit price for each chair?
    7·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!