1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Serhud [2]
2 years ago
10

Find the area of the sidewalk

Mathematics
2 answers:
NikAS [45]2 years ago
8 0
D is your answer !!!
Ivanshal [37]2 years ago
7 0

Answer:

the area of the sidewalk is 336 Sq. ft.

Step-by-step explanation:

8 + 25 = 33

8 + 9 = 17

17×33 = 561

25 × 9 =225

561-225=336

You might be interested in
Alexis and Tasha challenged each other to a
Anvisha [2.4K]

Answer:

45 WPM

Step-by-step explanation:

A = 1.2T

54 = 1.2T

T = 45

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please answer question now
eimsori [14]

Answer:

3x3÷2= 4.5cm^2

The formula is 1/2×base×slanted height

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is an equation of the line that passes through the points (-7,3) and (-4,3)?
sammy [17]

Answer:

Step-by-step explanation:

Slope = 0

y-y1=m(x-x1)

y-3=0

y = 3

3 0
2 years ago
HELPPPPPPPP PLSSSSSSSSSSSSSSSSS
MaRussiya [10]

Answer:

3139291489

Step-by-step explanation:

sicko mode

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
The cake store is having a 25\%25%25, percent off sale on all of its cakes. If the cake you want regularly costs \$9$9dollar sig
larisa86 [58]
25% = 25/100 = 0.25

9*0.25 = 2.25.

You save $2.25 with the discount. 
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A kite is tied to the ground. The rays from the sun hit the kite perpendicular to the kite string, casting a shadow of the kite
    8·2 answers
  • What does the expression x ≤ 4 mean in word form?
    10·2 answers
  • Jameson pays $39.90 for 3.8 pounds of almonds. What is the price per pound of almonds? Record your answer and fill in the bubble
    12·2 answers
  • Basic Computation: Finding Probabilities, let z be a random variable with a standard normal distribution. Find the indicated pro
    14·1 answer
  • Solve this equation.
    7·2 answers
  • Your class has adopted two equal sections of a highway to keep clean. The combined length is 6/7 of a mile. How long is each sec
    9·1 answer
  • Please help me with this math problem!! NO LINKS PLEASE!! Will mark brainliest if correct!! :)
    14·1 answer
  • Laura sold t-shirts at a festival. She made $4 for each t-shirt she sold. Her expenses were $25. If she made a profit of $71, ho
    7·1 answer
  • 531x22 long mutipulcation
    5·2 answers
  • The pie chart below illustrates the future plans of 200members of St.Thomas graduating class.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!