1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ELEN [110]
2 years ago
13

George's bank balance last month was) -£350

Mathematics
1 answer:
kvasek [131]2 years ago
4 0

Answer:

mark me as brainliest please

1112

Step-by-step explanation:

1550-350=1200

1200-88=1112

You might be interested in
Anybody knows the answer?
soldi70 [24.7K]

Hey!


RS = 15 and RT = 18. Subtract 18 from 15 to get your answer.


18 - 15 = 3


<em>That means your answer is 3</em>


\framebox{Answer = 3}

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
I will give thanks and five stars to the person that helps me.
pentagon [3]

Answer:

Third option is correct!

Step-by-step explanation:

x+19<28

or, x<9

so

x = {3,4,5,6}

8 0
2 years ago
Work out angle x please!!
oksian1 [2.3K]

Answer:

x = 80°

Step-by-step explanation:

The full angle of the straight line is 180°. We already have 100°, so we need to find out what is left over for x

180 - 100 = 80

So the angle of x is 80°

7 0
2 years ago
If lines and and cd are parallel,which if the following statements are true?
faltersainse [42]

Answer:

A

Step-by-step explanation:

AB ll CD

what grade r u in btw ?

7 0
2 years ago
What is 5(2 + x) = 5 ?
Alex787 [66]

5(2+x)=5

or, 10+5x=5

or, 5x= -5

or, x= -1

Hope it helps

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A rectangular parking lot has an area of 682 square yards.The lot is 22 yards wide.What is the length of the parking lot?
    15·1 answer
  • Anna is selling tickets to her tennis tournament. An adult ticket costs $20 and a student ticket costs $16. Anna collects $1020
    5·1 answer
  • Suppose that you are a manager of a clothing store and have just purchased 100 shirts for $15 each. After a month of selling the
    12·2 answers
  • Find the area of the figure shown below. What strategies have you used?
    14·1 answer
  • State the measurement of &lt;1
    10·1 answer
  • If 3 pounds of apples costs $7.50, what is the unit rate for cost per pound? What will 9 pounds cost?
    15·1 answer
  • Find the volume of a cone with base area 36pi ft^2 and a height equal to twice the radius.
    7·1 answer
  • Someone please help! Tysm if you answer this for me! Have a great day:)
    15·2 answers
  • Lucia quiere repartir 4/5 litros de leche entre sus dos hijos en partes iguales. ¿Cuánto le dará a cada hijo?
    7·1 answer
  • Is the following situation proportional? Justify your answer. At an arcade, Aisha pays $2 for each game she plays.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!