Answer:
A y = x + 1
Step-by-step explanation:
The line starts at 1 on the y-axis so the u intercept will be 1
Step-by-step explanation:
$1.80 per pound
The amount she's supposed to buy it is
1.80 × 12.5 = $22.5
She paid $21.25 for the 12.5 pounds, that means she saved
$22.5 - $21.25 = $1.25
the amount she saved per pound is
1.25/12.5 = $0.1 per pound
B because you already know number of cookies eaten, you dont know if the total was 12 cookies because you dont know how many days so, if you dont know how many days then y would be the number of days... Good Luck