1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bas_tet [7]
2 years ago
7

1. Find the length of the hypotenuse in triangle ABC. Round your answer to the

Mathematics
1 answer:
tangare [24]2 years ago
4 0
7.6 i could be wrong tho
You might be interested in
Determine whether or not the given value is a solution for the equation. Answer Yes or No
igor_vitrenko [27]
Y=24 is a solution for the equation.

y/12=2 is solved by multiplying both sides by 12 to get y by itself. so you'd end up multiplying 2 • 12 which equals 24.
5 0
2 years ago
In the hyperbola graph,how do you find the domain and range?​
xxTIMURxx [149]

Step-by-step explanation:

<h2><em>y = ± 5⁄2 x</em></h2><h2><em>y = ± 5⁄2 xThe equation is the left half of the hyperbola. The domain is ( – ∞, – 1⁄5 ]. The range is ( – ∞, ∞ ). The vertical line test indicates that this is not the graph of a function.</em></h2>
3 0
3 years ago
Match the vocab terms with the correct definition.
Anna007 [38]
7. compound events that that are not affected by other's outcomes
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
6 boys on the baseball team split 9 cupcakes after the game what fraction of the cupcakes did each boy get?
NNADVOKAT [17]

Answer:

2/3

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
3 less than m is greater than 9
Artist 52 [7]

Answer:

m-9 = 3 is the required expression

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • (-7+8d)0.6 distributive property
    15·1 answer
  • What three less than the sum of x and 12 ?
    5·2 answers
  • Hich is an equation of a circle with center (-5, -7) that passes through the point (0, 0)?
    13·1 answer
  • Help Homework.
    15·2 answers
  • Steak on sale at a local grocery store costs eight dollars per pound how many dollars with 3 1/2 poundsn
    12·1 answer
  • What is the quotient when 72 is divided by 8
    11·2 answers
  • If 6 pencils cost $3.60 what is the unit price of the pencils
    12·1 answer
  • If you had 1 cookie and you had three friends how much cookie will they all get?
    10·1 answer
  • In a board game, you must roll two 6-sided number cubes. You can only start the game if you roll a 3 on at least one of the numb
    13·2 answers
  • The new number, 200, is 400 less then the original number. What us the approximate percent change?
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!