Answer:
walang keef fuzzy gasification
5.2+4.8= 10
So it has to be 20 I think
Divide each one out to see which is cheaper. 4.39/12 = .37 cents per pint while 2.89/8 = .36 cents per pint. These are cost per unit problems.The second choice is the cheaper of 2 by a cent.
4, -4
-5, 5
-2, 2
-(-7), -7
Hope this helped !