1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lara [203]
2 years ago
9

Time = 3 years

Mathematics
1 answer:
GarryVolchara [31]2 years ago
6 0
It’s B I did the assignment in Edge2020
You might be interested in
A car with a mass of 1,250 kg travels at 2.24 m/s and bumps into a stopped car with a mass of 1,300 kg. After the collision, the
ddd [48]

Answer:

0.57 m/s

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
ΔABC is dilated by a scale factor of 0.25 with the origin as the center of dilation, resulting in the image ΔA′B′C′. If A = (-1,
AfilCa [17]

Answer:

  c.  d = 5

Step-by-step explanation:

The difference in coordinates B and C is (14, 17) -(2, 1) = (12, 16). When the figure is scaled by 0.25, that difference becomes ...

  0.25(12, 16) = (3, 4)

The length of a line segment with those coordinate differences is ...

  d = √(3² +4²) = √25 = 5 . . . . matches selection c.

3 0
3 years ago
What percent of 64 is 56​?
Dmitriy789 [7]

Answer:

85

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Is 4,582 less than 4,862?
Orlov [11]
Yes it is less than 4,862
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What s the probability of -3 and 3
hammer [34]

Answer:

<h3>There equal (-3)=3</h3>

Step-by-step explanation:

<h3> 3 is the same distance from 0 than -3</h3>
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A new office building in town has x2 + 4 floors. Each floor is 3x2 – 5 feet high. Which expression shows the total height of thi
    14·1 answer
  • 60 miles on 2.5 gallons?
    13·1 answer
  • Solve for x <br>x- 2x (12 - 1/2) =2 (4-2x) +20<br>A.-14/9<br>B.-9/14<br>C.14/9<br>D.9/14​
    12·1 answer
  • Benjamin bought a 3-pound bag of flour for $6.95. What is the unit price per ounce of flour? (1 pound = 16 ounces)
    10·1 answer
  • I need help its a review form a few years ago i cant rember pls answer both
    7·1 answer
  • Is this correct please help will mark brainliest
    7·1 answer
  • Divide 345609875by 13​
    11·1 answer
  • How do i do disss pls​
    5·1 answer
  • Problem referred below <br> pls help
    15·1 answer
  • Recipe ingredients remain in a constant ratio no matter how many servings are prepared. Which table shows a possible ratio table
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!