Answer:
25
Step-by-step explanation:
divide 48 by 4 which is 25%
Answer:
B) Isolate the variable through inverse operations
Step-by-step explanation:
In order to get the value of y, we need to get y by itself. Since y is being multiplied by the coefficient 7, dividing both sides by 7 gets us y=10, so B is the right choice.
Answer:
A. Equation is 
B. Cost is $88
Step-by-step explanation:
A)
Suppose you rent for x hours and each hour costs $15.75
<u><em>How much would you need to pay?</em></u>

Moreover, there is a $25 dollar (fixed) deposit for renting, so that gets added to your payment. All in all, you have to pay 
This is the equation of renting a snowboard for x hours.
Equation is 
- Where x is the number of hours you rent the snowboard, and
- c is the total cost
B)
If you are renting from 8.30 to 12.30, you are basically renting for 4 hours.
To know how much it will cost, you simply plug in 4 into x (in the equation):

Cost is $88
Answer:
I think it's c but I'm not 100 percent sure
Answer:
vases per hour
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, solve the total amount of vases that Emily arranged divided by the amount of time that Emily took to arrange the vases.
Or, in other words, solve 20 ÷ 6, since Emily arranged 20 vases and it took her 6 hours to complete it.
You can do this by hand or you can do it on a calculator.
After you solved it, you should get
, or 3.33333...
So, Emily's rate is
vases per hour.
<h2><u><em>
Please mark as Brainliest!!!</em></u></h2>