1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vlad1618 [11]
3 years ago
14

Can someone help pls

Mathematics
1 answer:
Alexxx [7]3 years ago
6 0

Answer:

A

Step-by-step explanation: because a b c are verticles of the fraction 1/3. So if we take 1/3 to a number line you are going to see the verticles of 1/3. Hope this helps.

You might be interested in
the length of a rectangle is 4 cm less than 5 times its width its perimeter is 160 cm find its length and width​
tatyana61 [14]
Let x= width
Length= 5x-4
2(x)+2(5x-4)=160
2x+10x-8=160
12x-8=160
+8. +8
12x=168
x=14
width=14
length= 5(14)-4=66
7 0
3 years ago
Whats 234445x237=? fhrerjtiognmiovmenr
Naddika [18.5K]

Answer:

234445×237=55,563,465

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the answer to this problem
Svetlanka [38]
Answer: P = $47,120.53
4 0
2 years ago
So if 1+1=2then whats 2+2?
Delvig [45]

Answer:

4....

Step-by-step explanation:

Okay! Free points, uh... 2... and 2... put together... is... four...

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
6 + (9 − 1) 2 ÷ 4 <br> the 2 is an exponent
zmey [24]
6+(9-1)^2/4 = 22
______________[
4 0
3 years ago
Other questions:
  • I'm not good ar graphs requesting assistance...
    6·2 answers
  • The universally accepted film size for movies has a width of 35 millimeters. If you want to project a movie onto a square sheet
    8·1 answer
  • I need help with question 1.
    15·1 answer
  • Someone please help me
    14·1 answer
  • Please help me with the problem​
    14·2 answers
  • Consider the right triangular prism. What is the volume of the right triangular prism? O 15 ft O 30 ft? O 150 ft" O 300 ft)​
    11·1 answer
  • What is equivalent to 2 (m-4) + 1
    9·1 answer
  • A 24 lb. bag of dog food sells for $10.56. What is the unit price per pound?
    8·2 answers
  • 1.find the domain,range and function.
    14·2 answers
  • Can someone Help me plz ASAP
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!