1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alexdok [17]
3 years ago
9

I need to know 2 divided by 9/10

Mathematics
1 answer:
xz_007 [3.2K]3 years ago
5 0

Answer:

2 2/9

Step-by-step explanation:

2 divided by 9/10 = 2/1 / 9/10

2/1 x 10/9 = 20/9 = 2 2/9 or 2.222..

You might be interested in
Simplify 8d-6e - 3d + 4e.
Anastasy [175]

Answer:

5d-2e

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASE ANSWER THE QUESTION ON THE SCREENSHOT ASAP!
mars1129 [50]
9 possibly could be the answer makes sense to me lol
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A manufacturer has designed a process to produce pipes that are 10 feet long. The distribution of the pipe length, however, is a
Lina20 [59]

Answer:

first of all, this person is a hacker, their malicious files will destroy your computer

Step-by-step explanation:

B is the answer I think

8 0
3 years ago
This was one of my questions, I forgot I had to do this.
Tcecarenko [31]

Answer:

Step-by-step explanation:

Discussion

I can sympathize with your confusion. You might be helped if you knew what the squares meant. Is 1 square = 1 inch or 4 miles? You don't know and can't tell.  So I'm going to say that 1  square is 1 unit.

Givens

The vertical line is 3 units long.

The horizontal line is 4 units long.

Formula

Area = 1/2 horizontal * vertical or

Area = 1/2 * base * height               Substitute givens into this formula

Substitution and Solution

Area = (1/2) 3*4

Area = (1/2) 12

Answer: Area = 6 units  

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
If berry has 30 ounces of coke and sells each ounce for 8 bucks an ounce how many ounces do you get if you spend 13 dollars on c
pentagon [3]
Answer would be $104
8 0
3 years ago
Other questions:
  • A letter to europe from the united states costs $0.80 to mail. a letter mailed within the united states cost $0.37. nancy mails
    10·1 answer
  • Could you please find what x=<br><br><br><br>thank you
    5·1 answer
  • Put the numbers in order from least to greatest.
    11·2 answers
  • Solve f(5)=2x^2-4x+2
    8·1 answer
  • Please help me on this problem!!!
    12·2 answers
  • Apparently a is wrong, can someone explain this to me?
    12·1 answer
  • Data was collected on reaction time of both hands for an experiment. 14 out of 27 students had a faster reaction time with their
    14·1 answer
  • If you voted for joe bieden give me thanks and brainliest
    5·1 answer
  • 8. The Garcias ate 9 pieces of toast for breakfast. If there are 33 slice of bread how many
    10·1 answer
  • Coach leonardo used 9 1/2 meters of string to mark a soccer field for a game. He also used 2 2/5 meters of string to mark a spot
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!