If connie pays $100 for 8 baskets, what is the unit rate for each Basket?
2 answers:
100/8 = 12.5
The unit rate is $12.50 per basket
Answer:
$12.50
Step-by-step explanation:
100 / 8 = 12.50
Hope this helped!
You might be interested in
Answer:
39
Step-by-step explanation:

Answer:
0.8*x*(‑5)/7
Step-by-step explanation:on the qraph
Answer:
Author is the correct answer
Step-by-step explanation:
Hope you have a great day :)
I’m pretty sure it’s a candle but I’m not 100% sorry if I’m wrong!!!
30,60,90
45,45,90
Pretty much all angles that add up to be 180