Answer:
15
Step-by-step explanation:
please the answer is 15
Answer:
the coordinates are 5,-5
sorry if this doesn't help
Answer:
G) $3.60
Step-by-step explanation:
First, we need to find the unit rate of the 6 pounds of tomatoes Harry bought.
Unit rate: cost/unit
Unit rate: $4.32/6 lbs. ⇒ $0.72
This means a pound of tomatoes costs $0.72.
Now that we know the unit rate, we can find the total cost that Connie paid for 5 pounds of tomatoes.
0.72(5) = $3.60
Therefore, the correct answer is G) $3.60.
Hope this helps!
Use the distributive property
Answer:
None of them matches
Step-by-step explanation:
Maybe you wrote in wrong
I would just say 8(n+2)=32 though