Answer:
3x²+12x
Step-by-step explanation:
Expand the brackets
If you are given $10 every 3.5 hours and you want to find the unit rate per hour, you want to solve for how much money you make every hour. You do this by dividing the $10 by the 3.5 hours, which will result in about $2.86 per hour. (This is a rounded value)
Answer:
cool
Step-by-step explanation:
Answer:6
Step-by-step explanation: PQRS is 2x the size of ABCD
(18-7x)+1= -9 Hope this helps ^^