1 quart = 2 pints.
This means a 4 pint container is 2 quarts.
To find the price for 1 quart divide the price by 2:
12.04 / 2 = $6.02 per quart.
Answer:
3/2
Step-by-step explanation:
w/3=3(w-1)-1
w=9w-9-3
-8w=-12
w=3/2
Step-by-step explanation:
- A circle is only composed of the points on the border
- The distance around the circle is called circumference
Answer:
f(2)=21
Step-by-step explanation:
f(2)=2^3+2*2-4+13=8+4-4+13=8+13=21