1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Kay [80]
3 years ago
14

Where do people and animals get the oxygen they breathe?

Mathematics
2 answers:
IRISSAK [1]3 years ago
8 0

Answer:

From Plants

Hope it will help you

Serjik [45]3 years ago
3 0

Answer:

<h2> From plants </h2>

<h3><em>hope</em><em> it</em><em> helps</em><em> you</em><em> have</em><em> a</em><em> good</em><em> day</em><em> keep</em><em> smiling</em><em> be</em><em> happy</em><em> stay</em><em> safe</em><em> ☺️</em></h3>

You might be interested in
Graph Data ALG 2 Please Help!
Sergio039 [100]

Answer:

1.  Figure 3

2. 2881.4 cm³

Step-by-step explanation:

The graph in figure 3 has a curve that fits the data best because it captures most of the points unlike the other two curves.

The curve in figure 3 has the equation;

y=-16.9x^2 +430x+523

2.

When using x=8, substitute the value of x in the equation with 8 to get

y = -16.9*64 + 430*8 + 523

y= 2881.4

= 2881.4 cm³

5 0
3 years ago
I need the answer. Please hurry
julia-pushkina [17]
The answer is the first one! :)
3 0
3 years ago
Hey guys is this correct?
lutik1710 [3]

Answer:

Step-by-step explanation:

y e s , m e h  f r i e n d

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
maria bought g gallons of gas, spending a total of $41.49. Each gallon of gas costs 3.68. How many gallons of gas did maria buy?
dangina [55]

Answer:

She bought 12 gallons.

41.49 / 3.68 = 11.2

*I rounded it to 12 because you can't go below 11.2*

12 x 3.68 = 41.49

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Itskorey please help me im stuck again<br><br> one hundred seventy thousands
vlada-n [284]
17000
This time its thousands not hundreds, so you do 17 plus 000 wich would be thousands, like this
one thousand
1
thousand
000
:)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the equation, (f(x) = a(x-h)2+ k), for a parabola containing point (-1,0) and having (-3, 4) as a vertex. What is the stand
    8·2 answers
  • Engineers want to design seats in commercial aircraft so that they are wide enough to fit 99 ​% of all males.​ (Accommodating 10
    8·1 answer
  • Zoe's pizza cost $12.99 she gave a tip of $2.00
    10·2 answers
  • The answer with the work please
    5·1 answer
  • Hannah made 4 cups of gelatin dessert she divided the dessert into equal servings each serving is 2/3 cup how many serving diid
    13·1 answer
  • Solve the inequality. Please!
    14·1 answer
  • PLEASE READ THE QUESTIONS AND ANSWER IT CORRECTLY
    9·1 answer
  • The radius of the base of a right circular cone is 4 in., and its slant
    8·1 answer
  • If 2 1/4 pounds of bananas cost $1.89 what is the cost per pound
    13·2 answers
  • Find the surface area<br><br> PLEASE HELP! will mark brainiest <br><br> Thank you :)
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!