125 minutes, or 2 hours and 5 minutes.
![\frac{5}7 = \frac{x}{175}](https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7B5%7D7%20%3D%20%5Cfrac%7Bx%7D%7B175%7D)
cross multiply
5*175=7x
875=7x
![\frac{875}7=x](https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7B875%7D7%3Dx)
125=x
If There is a math equation you can use math-way.
Also it would help if you can take a better picture.
Once you take a better picture I promise i will try my best to answer the question.
Answer:
mean = 33/6 =5.5
Step-by-step explanation:
Answer:
500g Jelly beans $9.90
Step-by-step explanation:
To know the values.
Let's know how much a gram will cost in each case
300g Jelly beans $5.80
1g = 5.8/300
1 g = 0.01933
500g Jelly beans $9.90
1g = 9.9/500
1g =0.0198
It's obvious that the second one has more value placed on it as it cost more per gram