Answer:
<u>Equation:
</u>x = hours
2.50x + 3.00 = ?
<u>Solving the Equation:
</u>2.50 times 6 = 15
15 + 3 = 18
The cost is $18.00
hope this helped! :)
Answer:
4l of icecream
Step-by-step explanation:
10÷3=3.33
12÷4=3
Answer:
okk
Step-by-step explanation:
Answer:
Step-by-step explanation:
hello:
D. (9,13) because when x=9 so y=9+4 = 13.....(right)