Answer:
The unit rate is about $12per fluid ounce
Answer:
The total length of fabric sue buys is 8.5 yards and total cost of the fabric is $42.5 .
Step-by-step explanation:
As given
Sue buys 5 pieces of fabric.

i.e



In the decimal form
Total length of fabric sue buys = 8.5 yards
As given
One yard of the fabric costs $5

= $ 42.5
Therefore the total length of fabric sue buys is 8.5 yards and total cost of the fabric is $42.5 .
2(2y^4 + 7y^3 - 4y^2 -20)
___________________
Y^2
4y^2 - 40/y^2 + 14y - 8
2(-2y^4 - 7y^3 + 4y^2 + 20)
_ _____________________
Y^2
Answer: 1/4 round.
Step-by-step explanation:
Grace has 3 wheels of cheese and she wants to eat an equal amount each day for 12 days. So each wheel needs to last 12/3 = 4 days. So then she can eat 1 wheel/4 days = 1/4 wheel per day.
Answer:
I am 99.99% sure it is the first one