1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nydimaria [60]
3 years ago
5

20. Travel The graph shows the costs of a hotel for one night for a

Mathematics
1 answer:
lorasvet [3.4K]3 years ago
7 0

Answer:

6 is 333 and I was sheriff to

Step-by-step explanation:

I am not it to be friends with you

You might be interested in
an ice cream factory makes 190 quarts of ice cream in 5 hours how many quarts could be made in 48 hours?what was the rate per da
GREYUIT [131]

190/5= rate per hour 38

38 (rate per hour)*48 (given hours)= 1824 quarts

38(rate per hour)* 24 (hours in a day)= 912 quarts per day

or

1824(quarts made in two days (48 hours))/2=912 quarts per day

7 0
4 years ago
PLEASE HELP ME I REALLY NEED HELP
borishaifa [10]

Answer:

2226

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
What is 6a<42 and a + 4>7
ozzi

Answer:

let's start with

6a<42

a<7

Next we simplify

a+4>7

a>7-4

a>3

Step-by-step explanation:

Answer

3<a<7

6 0
3 years ago
45x^4 + 72x^3 is factored form
Rudik [331]

Answer: 9 x 3 ( 5 x + 8 )

Step-by-step explanation:

Factor  9 x 3  out of  45 x 4 + 72x 3 .

4 0
3 years ago
Give the unit rate for the better deal.<br><br> $156<br> 4 g<br> or <br> $280<br> 7 g
Alexus [3.1K]

Answer:

$156 for 4 g

I did not rally understand how you worded your question so sorry if I got it wrong! <3

Step-by-step explanation:

$156 for 4 g =

$156 / 4 = $39 dollars for 1 g

$280 for 7 g =

$280/7 = $40 dollars for 1 g

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Plot -2 on the number line below
    6·1 answer
  • mrs. escalante was riding a bicycle on a bike path. After riding 2/3 of a mile, she discovered that she still needed to travel 3
    9·1 answer
  • I need help dividing a binomial
    6·2 answers
  • What is X−cel ​Company's net income or net loss if it had Revenue of​ $1,800, Salary Expense of​ $500, Utility Expense of​ $250,
    9·1 answer
  • How is the numeral 35.012 written in words and why
    15·1 answer
  • If angle 1 and angle 2 are complementary angles and if the measures of angle 1 is 8 more than the measure of angle 2 determine t
    10·1 answer
  • Work out the perimeter​
    11·1 answer
  • An airplane can travel 365mph in still air. If it travels 2716 miles with the wind in the same length of time it travels 2394 mi
    7·1 answer
  • Time Warner Cable charges $30 per hour and a trip fee of $55 for each service call.
    11·1 answer
  • The leprechaun needs to walk 512.5 miles to get the pot of gold. If he plans
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!