1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
BaLLatris [955]
2 years ago
14

Hey I'm Chloe Can you Help Me, I will give Brainlest, Thank you :)

Mathematics
2 answers:
IrinaVladis [17]2 years ago
6 0

I also agree, the coach choose certain people to march cuz not everyone is gonna be able to get used.

almond37 [142]2 years ago
4 0

Answer:

The sample is the amount of people because not everyone is getting chosen

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Is 8.3 is less or greater than 84 tenths
alexira [117]
It is just less 
because 8.3 is 83 and
84 tenths is 84

so  83<84
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
✓ 1 N 3 4 5 6 Conv A rectangular field is 300 meters long and 250 meters wide. What is the area of the field in square kilometer
garri49 [273]

Answer:

75 km

Step-by-step explanation:

Area = Length × Width

= 300m and 250m

= 75000m

M to Km => ÷1000

= 75000m ÷ 1000

= 75 km #

8 0
2 years ago
Very confused please help
Flauer [41]
First one is B second one is C third is A last is B
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
16) A company has found that its expenditure rate per day (in hundreds of dollars) on a certain type of job is given by E'(x) =
erastova [34]

Answer:

$61

Step-by-step explanation:

Given

Number of days, x = 5

Expenditure per day, E'(x) = 10x + 11

Required

Determine the expenditure per day (E'(x))

From the question, we have that

E'(x) = 10x + 11

Substitute 5 for x

E'(5) = 10 * 5 + 11

E'(5) = 50 + 11

E'(5) = 61

Hence, the expenditure for 5 days is $61

3 0
3 years ago
Please someone help me!!
ozzi

Answer:

5 feet squared

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • A 16 oz package of brown rice costs 79 cents and 32 oz package of white rice costs 3.49 which package is a better deal and why
    7·1 answer
  • 6/16=9/x what is the value of x​
    13·1 answer
  • The lifespans of meerkats in a particular zoo are normally distributed. The average meerkat lives 13.1 years; the
    7·2 answers
  • Please help me idk this
    5·2 answers
  • What is g(f(x)) when f(x) = 3x + 1 and g(x) = 4x2 - 4?
    10·1 answer
  • A coin is weighted so that the probability of heads is 0.64. On average, how many coin flips will it take for the tails to first
    6·1 answer
  • If a 16 oz package of cereal is $4.00, then what is the unit rate: 1 oz/.25 or .25/1 oz?
    10·2 answers
  • 16. The graph shows the relationship between the
    14·2 answers
  • Help pleaseeeeeeeeeeeee
    9·1 answer
  • Which of the following is most likely the next step in the series
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!