1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anvisha [2.4K]
3 years ago
11

Someone help me pls

Mathematics
1 answer:
Delicious77 [7]3 years ago
8 0

Answer:

ans is 5 -¹⁸ thanks for asking

You might be interested in
4x-y=20 find the X and Y intercepts from the equation
GalinKa [24]

Answer:

its c

Step-by-step explanation:

i took it

7 0
3 years ago
Help me out please!!
AleksAgata [21]

Step-by-step explanation:

1. (fg)' = f'g + fg' (chain rule)

2 f(x) = x^5\sin{x}

\Rightarrow f'(x) = 5x^4\sin{x} + x^5\cos{x}

5 0
2 years ago
a bucket contains 3 1/2 gallon of water. If Marie adds 5 gallons more, how many gallons of water will there be in all?​
Klio2033 [76]

Answer:

8 1/2

because 3 + 5= 8+ 1/2= 8 1/2

5 0
2 years ago
Help me I'm too tired to think and this is easy.
grandymaker [24]

Answer:

equal to

Step-by-step explanation:

two negatives equals positive

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
find the midpoint of AB. A(-9,3), B(7,-8). write an equation perpendicular to AB passes through the midpoint
steposvetlana [31]

Step-by-step explanation:

the solution is in the picture

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Tristan wants to buy 12 cupcakes. Each cupcake costs $2.40. What is the best estimate for how much money Tristan should bring wi
    10·1 answer
  • Match the graph with the correct equation
    6·1 answer
  • Roll-Away Skates charges $5 per person wheelie's Skates and Stuff charges $100 plus $3 per person how do i make it an equation ​
    10·1 answer
  • 2x + 3y = 17<br> 5x + 6y = 32<br><br> Usibg method if elimination
    5·1 answer
  • Classify the graph of the functions as linear and non-linear.
    6·1 answer
  • HELPPP!! A sports team was selling popcorn. They paid $3.50 per bag and sold it for $4 per bag.What is the percent mark up? roun
    10·1 answer
  • Please help me on this
    11·1 answer
  • CW 18 118 The following information is given to you: Cost of material per unit : Rs.200 Ordering cost : Rs.100 per order Annual
    14·1 answer
  • Based upon historical data, it is known that 8% of 12-egg cartons contain at least one broken egg. A grocery store manager would
    11·1 answer
  • The scale on a map shows that 1 inch = 30 miles. If there are 4.5 inches between your present location and the place you want to
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!