1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sergij07 [2.7K]
3 years ago
7

If you can see it will plzzz help

Mathematics
2 answers:
Serhud [2]3 years ago
6 0

Answer:

You should probably change the language on your computer if thats what your asking

Step-by-step explanation:

Alekssandra [29.7K]3 years ago
4 0

Answer:

I am so sorry. I do not know! If it was my quiz I would just hit a random answer for that question.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
____ regular polygons are symmetrical.
Zielflug [23.3K]
D, all apply
You can cut all in half and they will be equal
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A 50 lb bag of grass seed cost $222.50 find the unit cost per lb of this grass seed
myrzilka [38]
To find the cost per one pound, we divide the total cost $222.50 by the total number of pounds (50 lb).

= $222.50 ÷ 50
= $4.45 per pound


ANSWER: Each pound of grass seed costs $4.45.

Hope this helps! :)
3 0
3 years ago
What rational numbers can be expressed as terminating decimals?
mafiozo [28]
The answer is B) 3/5
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Maths Problem. I can't quite explain it, could you help please? Thanks for every good answer. All shown on the picture :)
Nimfa-mama [501]

This is something you would do through trial and error. At least, that's the approach I took. I'm not sure if there is any algorithm to solve. The solution I got is shown in the attached image below. There are probably other solutions possible. The trick is to keep each number separate but not too far away so that the other numbers to be filled in later don't get too crowded to their neighbor.

Side note: any mirror copy of what I posted would work as well since you can flip the page around and it's effectively the same solution.

7 0
4 years ago
Please Help 30 Points
Virty [35]

Answer:

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • <img src="https://tex.z-dn.net/?f=4%5Csqrt%5Cfrac%7B132%7D%7B143%7D%20%5E%20-2%7D" id="TexFormula1" title="4\sqrt\frac{132}{143}
    13·1 answer
  • Kiran shops for books during a 20% off sale. Write an equation that relates the sale price, s, to the original price p.
    15·1 answer
  • Maggie earns money from working at the pet store and answering phones. She earns $10 each hour she works at the pet store and $0
    6·1 answer
  • Can chewing gum help your jawbone
    9·1 answer
  • For a large sporting event the broadcasters sold 51 ad slots for a total revenue of ​$136 million. What was the mean price per a
    6·1 answer
  • (2-6i)+(4+3i) standard form
    7·1 answer
  • The cup dispenser at a water cooler contains cone-shaped paper cups with the
    7·1 answer
  • Dylan drinks 2/3 of a glass of water for breakfast, 1 1/4 glasses for lunch, and 2 glasses for dinner. How much water did he dri
    7·2 answers
  • Retook the pic someone helpk
    9·1 answer
  • What is the slope-intercept equation for this line? (0,1) ( 1, -2)​
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!