1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alexandr1967 [171]
3 years ago
11

Can someone please help me with this? i don’t understand. thank you!

Mathematics
1 answer:
Bingel [31]3 years ago
4 0

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars
OlgaM077 [116]
To find the unit rate we will divide the amount of dollars ($13.20) by the amount of bowls (6). Then we will check our work. lets do it:-

13.20 ÷ 6 = 2.20
$2.20 per bowl

CHECK OUR WORK:-

2.20 × 6 = 13.20
we were RIGHT!!

So, the unit rate in dollars for, Melinda bought 6 bowls for $13.20  is, $2.20 per bowl.

Hope I helped ya!! xD
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Kennedy has a gross income of $95,000. What is her total tax due?
ki77a [65]
Total tax due Answer: $27,000.
3 0
2 years ago
What number comes after 12 24 72 to 288
BARSIC [14]
What number comes after 12 24 72 to 288 first please explain that again and second 11 comes after 12 and 23 comes after 24 and 71 comes after 72 hope this helps
8 0
3 years ago
Help for good luck<br> and a lot of money
Alex777 [14]
1= 12.2
8=97.6
and for the last one the answer is 10 :))
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Unit 5 Test
8090 [49]

Answer:

is 23,13 usjebiddje

Step-by-step explanation:

jsjsjebjeh3he

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Write the expression A number y increased by four
    6·1 answer
  • your class grade consists of 40% homework, 25% quizzes and 35% final exam. suppose you have earned 95% in homework and 84% in qu
    6·2 answers
  • 9 over 10 times a number plus 6 is 51?
    9·2 answers
  • As indicated below, write the equations of the line passing through the point (2, 4) and parallel to the line whose equation is
    15·1 answer
  • PLEASEEE URGENT !!!!!!!!
    8·2 answers
  • Unit4: Congruent Triangles Hw 1: Classifying Triangles Gina Wilson (All things algebra) 2014
    10·2 answers
  • Plz help me
    8·1 answer
  • 7th grade math help me please :)
    15·2 answers
  • Marco randomly pulled a marble out of a bag then returned the marble to the bag. He did this 10 times. Three times the marble wa
    6·1 answer
  • An appliance store sells an oven for 25% off the original price. The sale price is $251.85, not including tax. What is the price
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!