1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rama09 [41]
2 years ago
9

Please answer I will make brainlest:)

Mathematics
1 answer:
Georgia [21]2 years ago
7 0

Answer:

(3,-4)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Solving perimeter and area problems
arlik [135]
For perimeter you add all of the sides but for area you multiply each side
8 0
2 years ago
Seven million as a numeral
schepotkina [342]
If you mean in Roman numerals,it would be ___.VII. or it could be ((DCC))
5 0
2 years ago
Whats 1+1+1+1+1+1+1+1x0+1+1+1+1x1=?
Sunny_sXe [5.5K]

Answer:

11

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Sara bought a 25-ounce jar of strawberry jam for $4.50. What is the unit price?
fgiga [73]
$0.18 is the answer. How I got it was you do $4.50 over 25 ounces. Then divide the $4.50 by 25. You should get 0.18
7 0
2 years ago
Solve the equation p^2 + 4p = 1 by completing the square.
igor_vitrenko [27]

Answer:

p = -2 ±sqrt( 5)

Step-by-step explanation:

p^2 + 4p = 1

Take the coefficient of p

4

Divide by 2

4/2 =2

Square it

2^2 = 4

Add it to each side

p^2 + 4p+4 = 1+4

(p+2) ^2 = 5

Take the square root of each side

sqrt((p+2) ^2) =±sqrt( 5)

p+2 = ±sqrt( 5)

Subtract 2 from each side

p+2-2 = -2 ±sqrt( 5)

p = -2 ±sqrt( 5)

7 0
2 years ago
Other questions:
  • 3x - 2y + 3z = 6
    6·1 answer
  • 3:4=x:12 <br> 1:2=x:6<br> 2:5=x:100<br> 2:6=x:12<br> 1:3=x:75
    13·1 answer
  • I need help please. ​
    14·1 answer
  • How does a residential survey help buyers?
    14·2 answers
  • A truck driver has traveled for hours (4, h) south down a highway 50 kilometers per hour (50 km/h) How far as the delivery drive
    6·1 answer
  • Olga deposited $1,500 in a savings account that pays 7.5% interest,
    14·1 answer
  • A penny weighs 2.5 grams while a dime weighs about 2.27 grams. How much do a penny and two dimes weigh?
    12·1 answer
  • I WILL GIVE BRAINLIEST!!!<br><br> NO SENDING ME LINKS!!!
    10·1 answer
  • The given polygons are similar. Find the value of x.
    15·1 answer
  • What is the solution to the system of equations below. Y=3/4x-12and y=4x-31 (-4,-15) (-4,-12). (4,-9). (4,-47)
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!