Answer:
I believe it’s x but i’m not 100% sure. hope this helps :)
Step-by-step explanation:
Answer:
Here's the answer lil jit
Step-by-step explanation:
Answer:
(1) = (e) 7x. (2) = (b) 7+x. (3) = (d) x-7. (4) = (c) 2x+7
Step-by-step explanation:
0
Answer: Light bulbs.
Step-by-step explanation:
Paint Brushes: 29.82 ÷ 14 = $2.13 per brush.
Drywall Screws : 31.84 ÷ 16 = $1.99 per anchor screw.
Light Bulbs: 27.15 ÷ 12 = $2.26 per light bulb.
Sandpaper: 36.54 ÷ 18 = $2.06 per piece of sandpaper.