1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
irina [24]
3 years ago
12

Charges competition fees of $250 plus $75 per week for classes. What is the

Mathematics
1 answer:
Nimfa-mama [501]3 years ago
3 0

Answer:

$3,250

Step-by-step explanation:

You take the initial fee of 250 then add 75x40

250x75(40)=$3250

You might be interested in
What’s the perfect square of 4x^2
kirza4 [7]
16x^2 is the <span>perfect square of 4x^2</span>
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
NEED ANSWER ASAP WILL GIVE BRAINLIEST!!!
dolphi86 [110]

Answer:

Answer = 0.25

Step-by-step explanation:

Slope (m) = 0.25

θ = 14.036243467926°

distance (d) = 74.215901261118

ΔX = 72

ΔY = 18

6 0
3 years ago
Determine o valor da expressão: -1 + 6 x (7 – 4 ÷ 2)​
Neko [114]
The answer would be 29
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many times greater is the value of the 7 in 171,889 than the value of the 7 in 117,889. Please help me!
9966 [12]
I believe it is 10x greater
8 0
3 years ago
Determine whether $10.62/61lb = $7.05/4lb form a proportion. Explain.
dimaraw [331]
$10.62 / 61lb =$7.05 / 4 lb
se invierte $7.05 y 61 lb
$10.62/ $7.05 =61lb / 4lb
simplifica
$3.54/$2.35=61/4lb
5 0
4 years ago
Other questions:
  • Help me, please.......
    5·1 answer
  • List the numbers that have 30 as a multiple
    15·1 answer
  • Could someone please answer these ASAP. It is for ratios, rates, proportion &amp; percent. The questions are located in the atta
    13·1 answer
  • What is the answer? 6.3 = 0.7x
    13·2 answers
  • ****Please help me with this math problem!!**** Will give stars, thanks, and brainliest!! Josh solved the equation below. Is his
    8·1 answer
  • A daycare center charges $3 per hour for preschool-aged children and $4 per hour for infants and toddlers. This equation represe
    10·1 answer
  • 3<br> It takes of an hour to paint g of a room.
    8·1 answer
  • How to find 7/10 distance of something
    11·2 answers
  • EASY QUESTION <br> Hep :)
    14·2 answers
  • Select the real-world problem that could be solved using a proportion.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!