1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rashid [163]
3 years ago
15

I need help with the question l, can you help.please thank you​

Mathematics
1 answer:
inessss [21]3 years ago
4 0
If you can send an image of the beginning of the question, I’d be glad to help. You didn’t show enough info for me to get an answer
You might be interested in
Jessie filled a container of water with 200 milliliters. Zaria filled a different container with 400 milliliters. There are 1000
Free_Kalibri [48]

Answer: zaria only had 20000 more that jessie in liters

Step-by-step explanation:

200 mill would be 20000

400 mill would be 40000

7 0
3 years ago
I need help with this question
Finger [1]
I can’t see it that well sorry
8 0
3 years ago
Plss answer it correctly...I need asap​
lina2011 [118]

Answer:

sorry I cannot understand that

4 0
2 years ago
Solve each system by elimination.<br> 10x-6y=-8<br> -10x+6y=8
Step2247 [10]

Answer:

Infinitely Many Solutions

Step-by-step explanation:

10x-6y=-8\\-10x+6y=8\\\0 = 0\\

4 0
2 years ago
A QUINTA PARTE DA MESADA DE DANIEL CORRESPONDE A R$ 60,00. QUANTO ELE GANHA<br> DE MESADA?
WINSTONCH [101]

Answer:

300

Step-by-step explanation:

60 x 5 = 300

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Jane found that 25% of the total number of teenagers surveyed like sandwiches. If 50 teenagers like sandwiches what is the total
    15·2 answers
  • Pamela babysits for a family down the street. She earns $25 each time she visits. Write an expression that could be used to find
    8·1 answer
  • Jose is 8 years older than his sister. The sum of their ages is 20. How old is Jose?<br> yrs. old
    5·1 answer
  • -15 as the ratio of 2 intergers
    8·1 answer
  • Inessa is making ice tea. She has ice cubes which she uses to cool the ice tea. Each ice cube lowers the temperature of the liqu
    8·1 answer
  • 507 x 8 in standard algorithim
    9·2 answers
  • If 2 pounds of halibut cost $16, what is the unit rate for 1 pound?
    5·2 answers
  • -If x+y=10 and x-Y=6 whatis value of X3-Y3<br><br>​
    13·2 answers
  • Triangle ABC is shown below.
    6·1 answer
  • Which is a tangent of circle P?pls helpt ASAP!!!!
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!