1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
s344n2d4d5 [400]
2 years ago
7

Can someone please help me​

Mathematics
2 answers:
ludmilkaskok [199]2 years ago
7 0

Answer:

y - 4 = 3(x-3)

Step-by-step explanation:

Svetlanka [38]2 years ago
5 0

Answer:

y-4 = 3(x-3)

Hope it helps you....

You might be interested in
Help fast!!!
torisob [31]
Expected is -3
Expect to lose $3… bad game right there!
5 0
2 years ago
Calvin sells real estate. He earns a 5% straight commission on each sale. He recently sold a house for $159,000.
Vanyuwa [196]
Mupliply .5 by 159000 and you get 79,500
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which of the following fractions is equivalent to 9/15?
creativ13 [48]

Answer:

B.) 36/60

Step-by-step explanation:

some

equivalent fractions of 9/15:

3/5 = 6/10 = 9/15 = 12/20 = 15/25 = 18/30 = 21/35 = 24/40 = 27/45 = 30/50 = 33/55 = 36/60

8 0
1 year ago
Read 2 more answers
Maxine and Sammie have to also mow their parking strips that are the
Lemur [1.5K]

I believe the answer is 3 minutes

At the 3 minute mark, Maxine will be half way done and Sammie will still have 6 minutes left to mow the grass

5 0
3 years ago
Which graph shows a proportional relationship?
stiks02 [169]
C and D because in that image that is what an proportional relationship looks like so anything that looks like the graph in the photo or c and d is proportional

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Can someone please answer questions 1 -5
    15·2 answers
  • 2 x 6 ÷ 2 + 1 Best Friends Answer (:
    15·2 answers
  • A television and DVD player cost a total of $1257 the cost of the television is two times the cost of the DVD player find the co
    13·1 answer
  • What is the least common mutipule of 12 and 16
    15·2 answers
  • Linda is designing a circular piece of stained glass with a diameter of 7 inches. She is going to sketch a square inside the cir
    11·1 answer
  • Mrs. Warren had 1/2 of a cherry pie left over. She split the leftover pie evenly between her 4
    14·2 answers
  • Studies show that the correlation between iqs measured at age 8 and age 10 is ______ the correlation between iqs measured at age
    6·1 answer
  • A 5-pound bag of sugar costs $9.25. What is the unit price of the sugar?
    9·2 answers
  • A roast beef sandwich costs $6.75. A customer buys multiple roast beef sandwiches. Write an equation that represents the situati
    5·2 answers
  • the number of subscribers f(t) to a newspaper after t years is shown by the equation below f(t) = 75(.95)^t
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!