1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vfiekz [6]
2 years ago
15

HELP PLZ AND I WILL GIVE U BRAINLIEST

Mathematics
2 answers:
arsen [322]2 years ago
8 0

Answer:

Step-by-step explanation:

1. A

2. 6/10; 1/10

5's are in 10

6/10

svp [43]2 years ago
8 0

Answer:

1. A

2. 6/10; 1/10

5's are in 10

6/10

Step-by-step explanation:

Because it is (GET USE TO IT)

You might be interested in
PLEASE HELP THIS IS REALLY IMPORTANT
Svet_ta [14]

Answer:

a) x^2-x-20\\

b) what?

c) -70

Step-by-step explanation:

If you have any questions feel free to ask in the comments - Mark

sorry for the terrible answer

3 0
3 years ago
If a square has a perimeter of 36 in. what is the Circumstances of the circle?given the exact answer in terms of pi.
vfiekz [6]

Answer:

a)B)9π

b)G)16π in²

Step-by-step explanation:

according to the question

64 \times  \frac{\pi}{4}

16\pi \:  {in}^{2}

as we know

C/d=π

C=dπ

Therefore

C=9π

6 0
3 years ago
Giselle pays $210 in advance on her account at the athletic club. Each time she uses the club, $15 is deducted from the account.
Contact [7]
Im not sure but im really pretty ure it is a 
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Given the following prices and unit conversions, rank the brands from lowest to highest unit price.
Tju [1.3M]
A: 2.5 pounds= 2.5
B: 2.5 pounds= 1.63
C: 2.5 pounds= 1.25
Lowest to highest is C, B, A

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
50 is 10 times as much as???
sweet-ann [11.9K]
50 is 10 times as much as 500
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Submit Test 20 Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Not all tiles will be used Drag the numbers to match e
    14·1 answer
  • A pet supply store sells a 20-pound bag of dog food $23.44. find the unit price what is the error of 20 divided by 23.44=.85
    11·1 answer
  • What are to composite Numbers that are relatively prime
    14·1 answer
  • In ΔIJK, the measure of ∠K=90°, KI = 16 feet, and IJ = 73 feet. Find the measure of ∠J to the nearest degree.
    14·1 answer
  • Which of the following is closest to 27.8 × 9.6?. A. 280. B. 300. C. 2,800. D. 3,000
    6·1 answer
  • HELP I NEED HELP ASAP
    6·2 answers
  • What is the absolute value of 8.15
    15·1 answer
  • Read the sentence from the story
    5·1 answer
  • Solve for x. Round your answer to the nearest tenth.
    7·2 answers
  • Graph the image of the given triangle after the transformation with the rule (x, y) - (y, ,x )
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!