90x + 4
Factor out GCF
2 ( 45x + 2)
504
............................................................
Answer:
-8 i think
Step-by-step explanation:
Answer:
120°
i finished the quiz and that what i got
and for the rest
1.b
2.d
3.a
4.c
and number 5 is the first answer that i wrote
Step-by-step explanation:
Answer:
$0.09
Step-by-step explanation:
Unit price= total price/ total units
$3.24/ 36oz= $0.09