1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
butalik [34]
3 years ago
13

What is the slope? (simplify your answer as much as possible) THERE IS THE PICTURE! Please help me

Mathematics
1 answer:
nasty-shy [4]3 years ago
4 0

Answer:

-5x

Step-by-step explanation:

You might be interested in
17. An equation is shown.
Vladimir [108]
The answer is 1 because 1x7=+7
7 0
3 years ago
3 gallons bottle of bleach costs $16.32. What is the price per cup?
Anon25 [30]
The answer is 34 cents per cup, (0.34)
8 0
3 years ago
jake bought 5 pounds of candy he gave 3 pounds of candy away and he ate 10 ounces candy how many ounces of candy doues jake have
Novosadov [1.4K]

Answer:

22 onces

Step-by-step explanation:

16 ounces in a pound

5-3=2

2x16=32

32-10=22

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 0.875 written as a number name?
Ainat [17]

Answer:

How to write out number 0.875: eight hundred seventy-five thousandths

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Explain how knowing that five divided by eight equals 0.625 helps you write the decimal for four and five eighth
NNADVOKAT [17]
5/8=0.625

4 and 5/8=4+5/8=4+0.625=4.625
you can just seperate the fractions and add
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Which statements are true?
    13·2 answers
  • PLS HELP, I AM TIMED (WILL GIVE BRAINIEST) Melvin gave me $8 to spend on candy at the candy store. I only spent $6 and he gave m
    8·2 answers
  • Your family is going on a road trip to Disney World! On Day 1, you traveled x miles. On Day 2, you drove 58 miles more than 3 ti
    11·1 answer
  • What is the derivative of -5
    11·1 answer
  • Find an equivalent function to f(x)=3(6)^2x<br> Answer choices in picture
    5·1 answer
  • A baker bought 7,500 grams of flour for $19.20. How much did each kilogram of flour cost
    13·1 answer
  • WILL GIVE BRAINLIEST
    9·2 answers
  • Write an exponential function whose graph passes through the given points (0, - 2) and (- 1, - 4)
    8·1 answer
  • stella and zeke have 26$ left for a cab fare home. the cab far is 4$ per mile plus 2$ fixed charge, what is the maximum number o
    10·2 answers
  • Please awnser quickly
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!