1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
qwelly [4]
3 years ago
15

3 gallons bottle of bleach costs $16.32. What is the price per cup?

Mathematics
1 answer:
Anon25 [30]3 years ago
8 0
The answer is 34 cents per cup, (0.34)
You might be interested in
PLEASE HELP !! ILL GIVE BRAINLIEST !!
kolbaska11 [484]

Answer:

3rd one

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 2 exponent 4 time 2 exponent negative 7 equal
Elena L [17]
Answer: i’m not sure if it’s just simplifying or factoring. but for simplifying it equals. 1/8 or .125

Explanation: calculator
4 0
3 years ago
What is the final cost for an item that cost $30 and has a tax rate of 7%?<br> *
AVprozaik [17]

Answer:

32.10

Step-by-step explanation:

7% = 0.07

30 x 0.07=2.10

30+ 2.10=32.10

Price before Taxes: $ 30.00

+ Sales Tax (7%): $ 2.10

Total Price with Tax: $ 32.10

4 0
2 years ago
Solve for X<br> 121 +7&lt; -11<br> OR 5x- 8 &gt; 40
Trava [24]

Answer:

x > 48/5 the first one is false

3 0
2 years ago
!!!!!!!!!HELP ASAP!!!!!!! WORTH 20 POINTS
Juliette [100K]
F(x)=∛x

The domain will be all real numbers.

Answer: A) all real numbers.

Ej: if x=-8 ⇒∛-8=-2

8 0
3 years ago
Other questions:
  • In which set does -17/3 belong?
    7·2 answers
  • G(x)=-x + 4x<br> h(x)=4x + 2<br> Find (g-h)(-4x)<br> How do I answer this question
    15·1 answer
  • Solve each inequality.Check your work
    6·1 answer
  • Curtis runs 1 mph slower than Marsy. After 2 hours of running in opposite directions, they are 30 miles apart. How fast had Curt
    13·1 answer
  • Please help !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    12·1 answer
  • Help please :) im not too good at math aha
    13·1 answer
  • F(x)=4x-3, g(x)=10-x<br> Work out gf(x)?
    12·1 answer
  • Dueling Discounts Information:
    6·1 answer
  • Robert bought 3 toys for $12.6 and Ahmed bought 5 toys for $20.5. Who got a better buy?
    7·2 answers
  • Which transmition will change figure A into figure B in math
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!