1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
katen-ka-za [31]
3 years ago
11

3+3+7+8+5+4+33yx11+ COME on People easy math for 30points.

Mathematics
1 answer:
Paraphin [41]3 years ago
3 0

Answer:

363y + 30

Step-by-step explanation:

You might be interested in
8 less that the product of 2 and a number is 16. find the number
katrin2010 [14]

Answer:

x=12

Step-by-step explanation:

2x-8=16(add a to both sides)

2x=24(divide by 2)

x=12

7 0
3 years ago
What is the answer to the question?
Mumz [18]

Answer:

The answer is 4 zeros

Step-by-step explanation:

(6×5)×10³

30×1000=30000

Therefore 4 zeros in 30000

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP WILL GET BRAINLIEST Select the correct answer.
irina [24]

Answer:

its 0.3

Step-by-step explanation:

i got it wrong bcuz i chose something else but trust me its 0.3

brainliest plz

8 0
2 years ago
I need help, the solid below is made from cubes find it volume
Art [367]

Answer:

[tex]\purple{\rule{45pt}{7pt}}\purple{\rule{45pt}{999999pt}}[tex]

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
25x25 in exponential form
Alexxandr [17]
25 to the 2 or 25^2

Explanation:
There are 2 25’s 25x25, so the amount of exponents is the same as the number of repeated numbers
3 0
1 year ago
Other questions:
  • Vijay has an annual salary of $47,000, and his company pays him twice a month. What is the gross income on each paycheck that Vi
    14·1 answer
  • If two lines intersect in a 90° angle what can you save up lines
    13·1 answer
  • Find all real zeros of the function f(x) = 12
    11·1 answer
  • There are 40 girls and 32 boys who want to participate in the relay race. If each team must have the same number of girls and bo
    7·1 answer
  • Factorize <br> 4a^2-24a^2b^2+9b^2​
    10·1 answer
  • Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 5 ounces of raisins for $1.49 Choice B: 12 ounces of raisins for $3.59
    5·2 answers
  • Jeremy bought a 60$ pair of sneakers on sale or 15% off. Then, he used a coupon that gave him an additional 10% off. Can Jeremy
    7·1 answer
  • Help will mark brainiest
    12·1 answer
  • The distance between two rivers on a city map is 8. 5 centimeters. The scale on the map states that 3 centimeters represents 6 k
    12·1 answer
  • 2.5 kg cost £1.40<br><br>work out the cost of 4.25kg
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!