1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Doss [256]
3 years ago
7

What is | 6 | - | 1 | What |6|

Mathematics
1 answer:
siniylev [52]3 years ago
4 0

Answer:

|6|-|1|=5

|6|=6

Step-by-step explanation:

You might be interested in
How can complex fractions be used to solve involving ratios
Alex777 [14]
Bring them to the same denominator and solve for x
8 0
3 years ago
Need help with this please and thank you
Elis [28]

Answer:

the answer is B

Step-by-step explanation:

Each mark represents 20%, you move right three times. 20x3 = 60

60%

7 0
3 years ago
You work 48 hours and 15 minutes. You are paid $13.25 per hour. You earn time
aleksandrvk [35]

Answer: $689.04

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
A population of caribou in a forest grows at a rate of 2% every year. If there are currently 273 caribou, which function represe
Feliz [49]

Answer:

Step-by-step explanation:

D

C (t)= 273 (0.02)t

6 0
3 years ago
The number of visitors to a state park in one year was greater than 62,558 but less than 62,808. Which could have been the numbe
AnnyKZ [126]

Answer:250

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • en la noria que hay instalada en un parque de atracciones la amplitud entre cada una de las cabinas es de 18º Calcula el número
    6·1 answer
  • Can anyone help solve algebra 2?<br> (4x)^(4/3)
    11·1 answer
  • 5x+12=44 then value of 5x-12=?​
    7·1 answer
  • CAN SOMEONE HELP REALLY FAST IM ON A TIMED TEST!!!!!The volume of a cube is 64 cubic inches. Which expression represents s, the
    8·2 answers
  • What are all the test in 6 grade
    5·2 answers
  • (1/2)^2 x (1/2) x (1/2)^3
    15·1 answer
  • The capacity of a container is 2060 milliliters. convert this to liters
    13·2 answers
  • A bakery offers a sale price of $2.90 for 3 muffins. What is the price per dozen?
    13·2 answers
  • PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!
    14·1 answer
  • -3/8a + 3.2b + (-6b) -1/4a<br><br> ASAP
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!