1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vodka [1.7K]
3 years ago
6

10. Write the numbers in expanded (or long) form.

Mathematics
1 answer:
Sergeu [11.5K]3 years ago
8 0

Answer:

a = 400+70+6

b= 90 +5

c=900+9

e= 300+20

1=70+2

g=100+1

You might be interested in
In two months Mika spent a total of $305.43 on groceries. She spent $213.20 in the first month.How much did she spit in a second
Nostrana [21]

To find out how much she spent during the second month, all we have to do is subtract $305.43 and $213.20

$305.43 - $213.20 = $92.23

Therefore she spent $92.23 during the second month

Hope this helps

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Chelsea had $71.18 she bought a new pair of glasses for $59.95 can she buy a case that costs $12.95​
Veseljchak [2.6K]

No, because she only has $11.23 left.

4 0
3 years ago
Use the distributive property to write an equivalent expression.<br> 9(x + 10)
Ne4ueva [31]

Answer:

9x + 90

Step-by-step explanation:

Given

9(x + 10) ← multiply each term in the parenthesis by 9 )

= 9x + 90

7 0
3 years ago
If one kg. of potatoes costs $4.99, what would 1.8 kg cost?
lina2011 [118]
You can use the proportion.
$4.99 / 1 kg = x / 1.8 kg
x = ($4.99 * 1.8 kg) / 1 kg
x = $8.98

Therefore, in 1.8 kg of potatoes, it costs at $8.98
 ☺️<span>✌️</span>
3 0
3 years ago
Which set of statements explains how to plot a point at the location (-2.5,3.75)?
Mekhanik [1.2K]

Answer:b

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Make a 8 1/3 a faction then make it into simplest form and then explain PLS HELP ME ​
    11·1 answer
  • Use rounding or compatible numbers to estimate the difference
    5·1 answer
  • Two trucks leave a warehouse at the same time. One travels due west at an average speed of 58 miles per hour, and the other trav
    5·1 answer
  • Bob and Carol want to hire Able Refinishing to sand and refinish the dining room floor to match the floor in the living room. Ab
    12·1 answer
  • Consider the hypothetical study described below. Based solely on the information​ given, do you have reason to question the resu
    7·1 answer
  • What is 87 multiplied by2?
    10·2 answers
  • DOES ANYONE GET THIS? ):
    11·1 answer
  • Why is the point ( 3, 4 ) the solution to this system of equations?<br> y= 1/3x + 3<br> y= 2x - 2
    8·1 answer
  • Solve for x:
    8·2 answers
  • What is the length of side s of the square shown below?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!