Answer:
-4 i dont know how to explain but i wanned to get you the answer fast trust me its -4
Step-by-step explanation:
Answer:
You will be spending for Soda A for about 1 more cent than Soda B
Step-by-step explanation:
Find the rate of both sodas.
Soda A.
1.49 / 28 = $0.0532 per oz.
Soda B.
0.95 / 21 = $0.0452 per oz.
Answer:
the third one where they intersect at 2 and -2
Step-by-step explanation:
Answer:
Part A: Based on the information collected, who will have the higher mean annual salary?
College graduates have a higher mean by about $20,000
Part B: If you were to graph this data, what would be important to consider?
The data should be graphed on the same axis and scale so comparisons are possible
Step-by-step explanation:
Answer:
4 candles
Step-by-step explanation:
x = amount of candles
use the equation: $24.75 X = $100