1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nat2105 [25]
3 years ago
7

Select ALL of the trips that would take 4 hours to complete.

Mathematics
2 answers:
BigorU [14]3 years ago
7 0
Number 1 and number 4

1) 200/5 = 4
4) 30/7.5 = 4
Annette [7]3 years ago
6 0

Answer:

1, 4

Step-by-step explanation:

Hope this helps

You might be interested in
Zoe has 8 cups of whole-wheat flour. If each loaf of her favorite bread requires Three-fourths of a cup of whole-wheat flour, ho
Alexxx [7]

Answer:

she can make 10 loaves

Step-by-step explanation:

If you need explanation, comment and I will go step by step.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the measure of angle 1.<br> (Please help! and explain!)
lys-0071 [83]

Answer:

40 degrees.

Step-by-step explanation:

Since the angle opposite 1 is 40 degrees, and is the same as 1, the angle is forty degrees.

8 0
3 years ago
The perimeter of the scalene triangle is 54.6 cm. Which equation can be used to find the value of b if side a measures 8.7 cm?
77julia77 [94]

A scalene triangle is a triangle that has 3 sides that are all different lengths.

Let these letters represent the problem:

a = 8.7

b = side 2

c = side 3

P = 54.6

To find the perimeter, we just need to add all the sides [ P = a + b + c ]

So, put what we have in the formula above.

54.6 = 8.7 + b + c

Best of Luck!

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Part 3: Find the volume of the shipping box using a volume formula. Remember to include units.
dezoksy [38]

Answer:

5x4x3=60

Step-by-step explanation:they are because when you simplify they are the same

4 0
2 years ago
What is the difference to the nearest hundredth of a unit between the two zeros
Luda [366]

Answer:

0.1

Step-by-step explanation:

hwhhehhejejeejjrjr

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Molly bought ten fancy pens for a total of $60. How much did each pen cost
    13·2 answers
  • Paul bought a student discount card for the bus. The card allows him to buy daily bus passes for $1.50.
    8·1 answer
  • Which of the following is a rational number?
    11·2 answers
  • If sine theta equals one half and pi over two is less than theta is less than pi, what are the values of cos Θ and tan Θ?
    10·1 answer
  • Expand and evaluate the power.
    9·2 answers
  • In a deck of 52 playing cards, there are 13 different cards in the deck that are hearts. What is the probability that if you cut
    11·2 answers
  • What is 7d+10=42 is that correct
    7·1 answer
  • The temperature in some region of Alaska equals 15 F. Convert this temperature to Celsius.
    8·1 answer
  • Four less than 2 times the quantity of a number minus 3 is 12
    15·1 answer
  • Each batch of cookie mix need 0.4 cups of sugar, and each batch can make 16 cookies. If Ashley is making 4 batches of cookies, h
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!