1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
masha68 [24]
3 years ago
14

Lauren ran the 400-meter dash in fifty-three and ten hundredths seconds. How

Mathematics
1 answer:
astra-53 [7]3 years ago
8 0

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Im not quite sure but i think it is b i hopeitcan help you!

You might be interested in
What is the volume of a sphere with a radius of 9 inches?
emmasim [6.3K]
The volume of the sphere with a radius of 9 will be


v≈3053.63
8 0
4 years ago
Read 2 more answers
Need help quick!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nookie1986 [14]

Answer:

-10,000 / -2000, although 10,000/2000 gives the same answer.

Step-by-step explanation:

The equations -10,000/2000 and 10,000/-2000 are negative, and negative days do not make sense, thus eliminating those answers.

Also, she wants to descend 10,000 feet, so that makes it -10,000 int he equation.

3 0
4 years ago
What is 11/2 divided by 3/4
madam [21]

Answer:

2 and 14/15

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Ements
miss Akunina [59]

Answer:

Probability that she selects a blue bead

= 3/9

= 1/3

Step-by-step explanation:

Please mark me brainliest

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
You and your soccer team are interested in buying jerseys. The price of each jersey is $50. If you buy 4 jerseys, you will get 1
g100num [7]

Answer:

11

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A number has 2 tens and 15 ones. Write the number in words.
    5·2 answers
  • 91. jerry bought some pears at the store. he paid $4.59 for 5.4 pounds of pears. what is the unit price of the pears? homework h
    13·1 answer
  • The table shows a proportional relationship between the number of meals and the cans of food used to prepare the meals. What is
    10·1 answer
  • Joe's bank account decreases by $1.50
    5·2 answers
  • A 25 foot long ladder is propped against a wall at an angle of 18 degrees with the wall. How high up the wall does the ladder re
    8·2 answers
  • Josh get paid 100 in one day he work 5 hours a day how much he makes an hour?
    11·2 answers
  • Helppppppppppppppppppppppppp
    5·2 answers
  • HELLPP MEE PLEAASSEEE!!????
    5·2 answers
  • A chemist needs 120 milliliters of a 71% solution but has only 55% and 79% solutions available. Find how many milliliters of eac
    7·1 answer
  • Solve for x<br> 64°<br> Х<br> 45°
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!