1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nlexa [21]
2 years ago
6

Please help me out!​

Mathematics
1 answer:
gavmur [86]2 years ago
5 0

Answer:

B is correct because it value become 15^9

Step-by-step explanation:

You might be interested in
David & his 2 brothers deliver papers. Each 1 can deliver a paper every 2 minutes, and all 3 deliver 147 papers. How long do
garri49 [273]
Well, each one takes two minutes, regardless of how many brothers there are. If it takes 2 minutes per paper, then the answer is simply 147*2. Which is 297 minutes. Even if one of them was delivering papers, the answer would be the same. These extra numbers are put in there to confuse you. Dont forget that, be careful what you read.
6 0
3 years ago
9 weeks and 5 days<br> - 1 week and 6 days<br> ------------------------------
Butoxors [25]

Answer:

55 days or about 7 weeks

Step-by-step explanation:

9(7)= 63              because there are 7 days in one week

63+5=<u><em>68</em></u>

1(7)=7

7+6=<u><em>13</em></u>

68-13=55

6 0
4 years ago
Read 2 more answers
4(x+2)=30 <br> I need help
mars1129 [50]

Answer:

x = 11/2

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Wich one is cheer to buy 20 for 4.40 or 24 for 4.80
lawyer [7]
4.4/20=0.22 per item 4.8/24=0.2 per item Answer: 24 for 4.80
6 0
3 years ago
When you use word processor functions such as spell check and thesaurus to write a second draft you are
nirvana33 [79]
C. Revising because it should be your last stage in the writing process before you publish
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Charlotte is going to run a 10-kilometer race. She has trained to run 1 kilometer every 4 minutes. After she runs at this rate f
    6·2 answers
  • Tri-Cities Bank has a single drive-in teller window. On Friday mornings, customers arrive at the drive-in window randomly, follo
    15·1 answer
  • Your teacher purchases 24 pastries for a class celebration, at $2 each. What integer expresses the amount he paid?
    9·2 answers
  • Crunch Bunch cereal boxes come in two sizes. The mini cereal box of Crunch Bunch is a reduction of the standard box. A standard
    8·2 answers
  • Which of the following describes the roots of the polynomial function f(x) = (x-3)^4(x+6)^2
    10·2 answers
  • In a deck of 52 playing cards, there are 13 different cards in the deck that are hearts. What is the probability that if you cut
    11·2 answers
  • Please help with math it’s trigonometry and laws of sine I’m being timed
    13·1 answer
  • What is the value of X in the equation x²-6x+9=25
    8·1 answer
  • Kate is making hamburgers for her friends and has pounds of hamburger. How many -pound hamburgers can she make?
    13·1 answer
  • Solve for the variable x.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!