1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Scilla [17]
3 years ago
5

1854times845 could someone help me​

Mathematics
1 answer:
vivado [14]3 years ago
8 0

Answer:

1,566,630

Step-by-step explanation:

1854*845=1,566,630

You might be interested in
Need help on these two!!
pishuonlain [190]

Answer:

The first one is false and the second is vertex

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
3.<br> Write the<br> equation.<br> Slope:<br> riset<br> Run<br> y intercept:<br> equation: y=mx+b;
larisa [96]

Answer:  y = 1/4 x – 4

OR y = x/4 –4

m is the slope. b is the y-intercept.

Without numbers on the x and y axis, it may not be correct. But assuming a normal scale, the slope is positive 1/4 and the y-intercept is -4

Step-by-step explanation: To find the slope, m, determine  "rise over run"

Look for places where the graphed line crosses the grid at intersections. There seems to be such places at (–4,–5), (0,–4) and (4,–3)

The "rise" is the difference in y-values. Here, they increase by 1.

The "run" is the difference in x-values. Here they increase by 4.

So the slope is 1/4. Put that in place of m.

The graphed line crosses the y-axis at –4

That is the y-intercept.  Use -4 in the place of  b

Keep the y and x; substitute the values for m and b we found.

y = 1/4 x – 4

OR

y = x/4 – 4  This makes it clear that x is not in the denominator of the fraction, 1/4, and in calculations with given coordinates, the value of x will be divided by 4.

3 0
3 years ago
The ratio of susan's money to isabella's money is 2:11. if susan $12, how much money does isbella have?
valentina_108 [34]
If Susan had 2$ and got to 12$ we need to find what multiplied by 2 = 12. So, 12/2=6
If 6x2=12 then 11x6=66
66$
7 0
3 years ago
What is the unit rate of $46 for 5 toys
natita [175]
$46 divided by 5 which equals $9.50
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of the following is true of the constructions of an equilateral triangle, a square, and a regular hexagon when they are in
lidiya [134]
<span>a regular hexagon inscribed in a circle </span>
6 0
3 years ago
Other questions:
  • 11. Refer to the rectangle at the right. Suppose the side lengths
    15·1 answer
  • Laura  earns $ 255 by working 20 hours each week .
    9·1 answer
  • The area of a square is given by x2, where x is the length of one side. Mary's original garden was in the shape of a square. She
    9·1 answer
  • Which of the following statements is NOT true?​
    12·2 answers
  • Order from least to greatest 0.75 , 0.3125 , 3/8 , 9/16
    15·1 answer
  • Plssss help me, I’ll mark y’all brainliest
    15·1 answer
  • A hot air balloon can hold 350 lbs of weight. Tristan wants to ride up in
    15·1 answer
  • Help me please <br> Help me
    9·1 answer
  • Kevin cut a plank a yard long. He painted 1/3 yard of the plank in black. How much of the plank is unpainted?
    6·1 answer
  • Please help guys love you
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!