1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
iragen [17]
3 years ago
9

Look at the picture for the question 10 points will mark brainilest

Mathematics
2 answers:
Phantasy [73]3 years ago
7 0

Answer:

B

Step-by-step explanation:

accidentally commented

natima [27]3 years ago
4 0

Answer:

you want to have an answer to the question do you, i wish i could help but im only here for my answers

Step-by-step explanation:

sorry

You might be interested in
When will social security checks be deposited for january 2022
AleksAgata [21]

Answer:

Maybe in June? Mainly the government needs money to send out the security checks

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
nick has to build a brick wall. Each row of the wall requires 6/2 bricks. There are 10 rows in the wall. How many bricks will ni
alex41 [277]

Answer:

D. 10 x 6/2

Step-by-step explanation:

each row = 6/2

10 rows all together

so you do 10 x 6/2

5 0
3 years ago
Rachel has 5 cups of flour she needs 1/3 cup of flour for one jumbo muffin how many jumbo muffins can she make ​
Anvisha [2.4K]

Answer:

15 jumbo muffins.

Step-by-step explanation:

If you need 1/3 cups of flour for each jumbo muffin and have 5 cups of flour. Multiply 3 and 5 which will give you 15 which is how many jumbo muffins you can make.

3 0
4 years ago
Just a little help for Brainliest
Viefleur [7K]

Answer:

what are you calculating here

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Help!!!!!!!! 2 questions!
Bad White [126]
The one on the left is b and the one on the right is -1.
5 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the answer to 15a + 9 =
    6·2 answers
  • How do you find the nearest hundredth of the cube roots: 32 cube root 118 cube root 18 cube root 319 cube root ????
    5·1 answer
  • For the example shown, Jesse said “The total monthly cost of using the ceiling light and the dishwasher was $0.74.” Is Jesse cor
    12·2 answers
  • Describe the transformations from parent function to y = -3x + 4
    11·1 answer
  • Will give brainliest!!!
    7·2 answers
  • A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$32.45. What is the unit price of the pairs of gloves ​?
    11·1 answer
  • Evaluate 9.5v + 8.9w when v=6 and w=7
    6·1 answer
  • Which ratio is equivalent to 4 : 10 choose all that apply
    13·2 answers
  • There was some chicks in 4 coops. How many chicks were in each coop?
    7·2 answers
  • In a bike shop there is a total of 120 bikes. If mountain bikes make up 10% of the total bikes in the shop how many mountain bik
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!