Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
Answer:
I do not konw. SOREY
Step-by-step explanation:
Hey there!
In an isosceles triangle the 2 base angles are congruent, therefore angle B would measure 50 degrees just like the measure of angle A.
Thanks for using Brainly!
Step-by-step explanation:
17000
Let the number of panels Plant B produced be x.
